Serwis maszyn
Remonty generalne maszyn
Maszyny budowlane
Górnictwo podziemne
Technologie bezwykopowe
Górnictwo odkrywkowe
Górnictwo podziemne
Górnictwo odkrywkowe
Górnictwo odkrywkowe
Maszyny budowlane
Górnictwo odkrywkowe
Maszyny komunalne
Napędy spalinowe
Recykling gruzu budowlanego
Recykling gruzu budowlanego
Maszyny budowlane

Historia firmy

 

certyfikat2010

 

Biuro-handlowe-ruda-2Biuro Handlowe Ruda istnieje od 1989 roku z główną siedzibą w Katowicach.

W latach 1990 – 2000 Biuro Handlowe Ruda prowadziło działalność handlowo – usługową, głównie w kopalniach rudy miedzi, cynku i ołowiu oraz w kamieniołomach.

Jednym z największych przełomów w działalności firmy było otwarcie Oddziału Serwisowo - Remontowego w Lubinie w 1997 roku. Oddział zapewnił naszym klientom na Dolnym Śląsku profesjonalny serwis i umożliwił prowadzenie kompleksowych remontów maszyn pracujących w kopalniach  KGHM  oraz w kopalniach odkrywkowych.

Biuro-handlowe-ruda-7

 

Od momentu założenia celem firmy było i jest poszerzenie grona klientów opierane w głównej mierze na renomie naszego profesjonalnego serwisu. Stara maksyma, że to pierwszą maszynę sprzedaje handlowiec, a następną serwisant w naszym przypadku sprawdza się doskonale. Profesjonalizm, doskonałe wyszkolenie i wiedza naszego serwisu oraz szybki czas reakcji na potrzeby naszych klientów powoduje, że blisko połowa sprzedawanych maszyn dostarczana jest do zadowolonych użytkowników już jako kolejne urządzenie. Każde urządzenie ma prawo się zepsuć ale to, jak szybko zostanie naprawione i wróci do pracy jest najważniejsze.

 

W 2000 roku z powodu spadku cen metali kolorowych i zastoju w górnictwie Biuro Handlowe Ruda rozszerzyło swoją działalność o branżę budowlaną, zapewniając tym samym stabilną pozycję firmy na rynku.

W 2002 roku Oddział Serwisowo – Remontowy został przeniesiony do nowej siedziby w Polkowicach, co dodatkowo podniosło jakość wykonywanych usług serwisowych.

Biuro-handlowe-ruda-6Duże doświadczenie firmy w serwisie i remontach maszyn podziemnych zaowocowało kolejnym przełomem w działalności biura - w 2006 roku rozpoczęła się produkcja specjalistycznych urządzeń Ruda Truck przeznaczonych do pracy w górnictwie podziemnym. W ciągu roku sprzedano kilkanaście specjalistycznych wozów RTB przeznaczonych do przewożenia materiałów wybuchowych w kopalniach KGHM.

Biuro-handlowe-ruda-4

Nasz dział konstrukcyjny, na sprecyzowane potrzeby przyszłych użytkowników zaprojektował wyjątkowe na skalę światową urządzenie do pracy w kopalniach rudy miedzi KGHM. Praca w temperaturze ponad 40st C, przy wilgotności 93-95% oraz kapiącej wodzie bardziej słonej niż woda morska, to dla maszyn pracujący w takim środowisku zabójcza kompozycja. 

Z czasem RTB udowodniło doskonałą dyspozycyjność i bezawaryjność w tym najbardziej wymagającym środowisku pracy. Po niewątpliwym sukcesie tego modelu pojawiły się zapytania na kolejne siostrzane urządzenia. Tak powstały kolejne modele wiertnic rdzeniowych RTCD i wiertnic RTD.

Biuro-handlowe-ruda-11Wraz z rozpoczęciem produkcyjnej działalności polkowicki oddział zmienił nazwę na Oddział Produkcyjno-Remontowy.

Odział Produkcyjno-Remontowy zgodnie z nazwą wykonuje także profesjonalne remonty maszyn górniczych i budowlanych. W zależności od zakresu prac udzielamy gwarancji na wykonany remont maszyny do 12 miesięcy kalendarzowych bez limitu godzin pracy.

Biuro-handlowe-ruda-10

Zakres remontu obejmuje wymianę całego układu przeniesienia napędu wraz z silnikiem, elektryką i hydrauliką tak, by najważniejsze komponenty maszyny były niezawodne przez całe nowe życie maszyny.

Rama nośna, poddana jest sprawdzeniu czy nie posiada mikropęknięć, kabina operatora odnowiona i następnie wszystkie elementy są odmalowane tak, by urządzenie wyglądało jak nowe. Po ponownym złożeniu, urządzenie zostaje poddane kilkugodzinnym próbom rozruchowym pod pełnym obciążeniem zgodnie z procedurą producenta maszyn. Tak sprawdzone urządzenie jest gotowe do sprzedaży z pełną 12-miesięczną gwarancją producenta i BH Ruda na wykonane prace.

W dniu dzisiejszym Biuro Handlowe Ruda zatrudnia ponad 150 osób.

30 grudnia 2014r. doszło do zmiany formy prawnej Biura Handlowego Ruda, powstało Biuro Handlowe Ruda Trading International Spółka z ograniczną odpowiedzialnością, natomiast 1 grudnia 2015r. firma finalnie przekształciła się w spółkę Biuro Handlowe Ruda Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa.
 

Biuro Handlowe Ruda jest autoryzowanym dystrybutorem i serwisem firm:

- METSO - mobilne i stacjonarne kruszarki, przesiewacze dla górnictwa skalnego i recyklingu.
- CDE - kompleksowe systemy oczyszczania piasku i kruszywa "na mokro"
- PORTAFILL - maszyny do recyklingu, kruszraki, przesiewacze, przenośniki taśmowe i koła odwadniające
- VERMEER - koparki łańcuchowe, maszyny do przeróbki drewna, przewierty sterowane HDD, urządzenia do mechanicznego urabiania skał
- RITMO - zgrzewarki do tworzyw termoplastycznych
- MTU, DETROIT DIESEL, VM Motori, MERCEDES BENZ - silniki wysokoprężne i agregaty prądotwórcze
- SENNEBOGEN
- dźwigi linowe, teleskopowe, żurawie samojezdne oraz koparki linowe
- TADANO
- samojezdne żurawie teleskopowe
- KOBELCO - minikoparki i koparki gąsienicowe
- DIECI - ładowarki teleskopowe, wywrotki, betoniarki
RED RHINO - mini i mikro kruszarki mobilne
- RAMMER - młoty, nożyce i nożyco-kruszarki hydrauliczne oraz wysięgniki hydrauliczne do pracy z młotem nad kruszarką szczękową.
- GÜNTHER - sortowniki spiralne SPLITTER, podajniki i przenośniki taśmowe, kosze zasypowe, technologie zagospodarowania odpadów

Biuro-handlowe-ruda-9

 

 

 

Gwarantuję Państwu doskonałe maszyny i profesjonalny serwis!

Jacek Ruda

 

Copyright © BH Ruda                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Polityka plików "cookies"