Porównanie wydajności kruszarki udarowej Metso Lokotrack LT1110 i LT1213S przy kruszeniu destruktu asfaltowego
Zarówno mobilna kruszarka udarowa Lokotrack LT1110, jak i LT1213S jest idealnie dopasowana do kruszenia średnio twardych skał typu wapień czy dolomit oraz recyklingu gruzu budowlanego.
Spróbujmy porównać parametry pracy tych dwóch kruszarek, gdzie jedna z nich wyposażona jest w podwieszany przesiewacz.
LT1110 może osiągnąć wydajność do 300 t/h. LT1213S może osiągnąć wydajność do 400 t/h. I nie są to „książkowe” parametry, tylko wydajności osiągnięte prze naszych klientów na tych maszynach. Lokotrack LT1110 i LT1213 jest zbudowany na bazie nowej, mocnej kruszarki udarowej NP. Jest ona specjalnie zaprojektowana dla aplikacji mobilnych i posiada duży otwór wlotowy oraz solidną konstrukcję dla długotrwałej, niezawodnej pracy. Obie kruszarki Lokotrack standardowo wyposażone są w inteligentny sterownik IC500.
Wysoko zaawansowany sterownik IC500 kontroluje i nastawia wszystkie kluczowe parametry procesu w celu osiągnięcia najlepszych wyników oraz natychmiastowo dostarcza informacji o tym, co dzieje się na poszczególnych etapach. Wszystkie funkcje kruszarki są włączane jednym przyciskiem.
Do porównania wydajności tych dwóch kruszarek przyjęto wyniki osiągane na kruszeniu kory asfaltowej, zerwanej przez koparkę o wielkości gabarytu ok. 300 – 500mm. W obu kruszarkach ustawiono podobną szczelinę – ok. 40mm.
Mobilna kruszarka udarowa Lokotrack LT1110 | Mobilna kruszarka udarowa Lokotrack LT1213S |
Produkt: 0-50 mm | Produkt: 0-16 mm |
Wydajność: 200 t/h | Wydajność: 100 t/h |
Większa kruszarka – LT1213S wyposażona jest w przesiewacz, zamontowany na przenośniku taśmowym, gdzie zostały założone sita o oczku 18mm.
Cały materiał powyżej 16mm jest ponownie nawracany do kosza zasypowego w celu powtórnego przekruszenia. Oczywiście powoduje to spadek wydajności, w zamian jednak otrzymujemy frakcję 0-16mm bez nadziarna!
Dodatkowym czynnikiem spadku wydajności jest odsiew wstępny. LT1110 wyposażony jest w ruszt o prześwicie 38mm. W efekcie, materiał poniżej 35mm omija kruszarkę bypassem, nie wpływając przy tym na jej obciążenie oraz wydajność.
W przypadku LT1213S, ruszt został całkowicie zaślepiony, tak by cały materiał wpadał do kruszarki. Dlaczego? Wyobraźmy sobie, że materiał z nawrotu >16mm (ok. 16-50mm) wpada na ruszt z prześwitem 38mm. Cała frakcja 16-38mm omija kruszarkę bypassem, wpada na przesiewacz i ponownie transportowana jest do kosza zasypowego, by ponownie ominąć kruszarkę, itd., itd.
Którą kruszarkę wybrać? Prosimy o kontakt, przeprowadzimy symulację, następnie dobierzemy najlepsze rozwiązanie do danej aplikacji. Każda z nich jest inna i każda z kruszarek szyta jest na miarę.