Portafill – mobilny przesiewacz z napędem hybrydowym

Portafill – mobilny przesiewacz z napędem hybrydowym

Portafill – mobilny przesiewacz z napędem hybrydowym

Ograniczona i zamknięta przestrzeń, to jeden z wielu powodów, dla którego jedynie nieliczne marki mają szansę na sprzedaż swoich przesiewaczy do takich miejsc, jak: składowiska, centra gospodarki odpadami komunalnymi, składy materiałów budowlanych lub opałowych, bądź to place budów.

W przypadku dostępu do energii elektrycznej dobrym pomysłem może być zakup mobilnego przesiewacza z napędem hybrydowym (elektrycznym  i spalinowym). Dzięki temu maszyna będzie w pełni efektywna w każdych możliwych warunkach oraz wyjątkowo oszczędna w przypadku zasilania pobieranego bezpośrednio z sieci (dzięki systemowi Dual Power). Za przemieszczanie maszyny w tym przypadku odpowiada silnik wysokoprężny.

Producent oferuje instalację napędu hybrydowego w niżej wymienionych modelach maszyn Portafill:
– 3000 ST – mały przesiewacz dwupokładowy
– 6000 XT – średniej wielkości przesiewacz mobilny o dwóch lub trzech pokładach sitowych
– 5000 CT – przesiewacz wstępny dwupokładowy
– serii TC – mobilne przenośniki gąsienicowe

Wyposażenie przesiewaczy w zasilanie elektryczne umożliwia im również pracę w zamkniętych halach, co może być szczególnie przydatne w przypadku instalacji RIPOK (Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych), gdzie niejednokrotnie proces technologiczny odbywa się w zupełnie zamkniętej przestrzeni.

Zasilanie silnika elektrycznego odbywa się za pomocą przewodu trójfazowego 400V, a więc nie wymaga dodatkowego nakładu środków na montaż jakiejkolwiek niestandardowej instalacji elektrycznej przez użytkownika. Dzięki temu praca z wykorzystaniem systemu Dual Power może odbywać się praktycznie wszędzie tam, gdzie jest dostęp do sieci elektrycznej. Umiarkowana cena rozwiązania gwarantuje szybki zwrot inwestycji w przypadku zakupu.

Napęd hybrydowy szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku:
– pracy w dużych zleceń dotyczących przesiewania materiału (względy ekonomiczne)
– wykonywania pracy w zamkniętej przestrzeni (halach technologicznych lub magazynowych)
– długotrwałego wykorzystania przesiewacza w miejscu z dostępem do sieci elektrycznej

Oczywistą zaletą jest również spełnienie wymagań odnośnie norm określających poziom hałasu (napęd elektryczny gwarantuje cichszą pracę).

Zobacz również

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem firm: