RedRhino
RedRhino1
RedRhino2

Autoryzowany dystrybutor firmy RED RHINO w Polsce

rr-recyklRecykling – jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie użycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów. Idea ta sprawiła, że firma Biuro Handlowe Ruda  w 2009 roku nawiązało współpracę z producentem maszyn marki RED RHINO CRUSHERS LTD.

 

rr-logobhr

Red Rhino Crushers LTD jest jednym z nielicznych globalnych producentów mobilnych mini-kruszarek przeznaczonych do kruszenia średnio-twardych materiałów i skał oraz do recyklingu gruzu budowlanego. Idea budowy zrodziła się z potrzeby utylizacji przybywających w szybkim tempie odpadów budowlanych i rozbiórkowych takich jak: krawężniki, cegły klinkierowe, płyty nagrobkowe, destrukt asfaltowy, płyty betonowe np. trylinka, dachówki czy gruz rozbiórkowy.

rr-maszynyHistoria firmy Red Rhino Crushers LTD została zapoczątkowana w 1999 roku, kiedy prócz chęci ochrony środowiska przez utylizację odpadów dostrzeżono także niszę rynkową w postaci producentów małych, mobilnych i łatwych w transporcie kruszarek. Początkowe lata  tego producenta były fazą wzlotów i upadków, prób i błędów ale dzięki nabytemu z czasem doświadczeniu i determinacji kruszarki Red Rhino zaczęły pojawiać się na rynku. Prawdziwy rozkwit tej marki przyszedł jednak w 2008 roku, kiedy to Red Rhino zostało przejęte przez Simona Winfield’a i jego firmę Winfield Engineering. Dokapitalizowanie firmy poskutkowało rozwojem w postaci nabycia odpowiedniej infrastruktury, maszyn, narzędzi a także zatrudnieniem wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Z dwóch produkowanych modeli kruszarek do 2008 roku asortyment producenta powiększył się do ośmiu modeli a także został rozszerzony o mini-przesiewacz serii 6000 jako maszyna uzupełniająca. Ostatecznym kluczem do sukcesu firmy Red Rhino była zacieśniona współpraca z licznymi firmami zajmującymi się kruszeniem  usługowym dla potrzeb recyklingu gruzu budowlanego. Na bazie tej współpracy można było wdrożyć szereg poprawek i udogodnień dla użytkowników czego owocem jest produkcja jednych z najlepszych  maszyn w branży w swojej kategorii.

 

Angielska fabryka Red Rhino Crushers LTD specjalizuje w produkcji maszyn kruszących oraz przesiewających niewielkich gabarytów. Zakres kruszarek rozpoczyna się od 750 kg (Seria 2000) a kończy na 10 tonowej gąsienicowej maszynie o gardzieli 700 x 400mm. Warto również wspomnieć o najpopularniejszym 3 tonowym modelu serii 5000 z potencjałem produkcyjnym do 20t/h. Jedną z wielu zalet mini-kruszarek jest ich mobilność i łatwość w transporcie, jednak w ostatnim czasie wraz z potrzebami rynkowymi zespół Red Rhino zaprojektował oraz wyprodukował kruszarki serii 2000, 3000, 7000Plus w wersji semi-mobinej z napędem elektrycznym.

Pełny zakres kruszarek w poniższej tabeli.

rr tabelka 

Do podstawowych zalet tych maszyn możemy zaliczyć:

Mobilność i małe gabaryty, co oznacza dla użytkowania łatwość przemieszczania i niskie kosztu transportu kruszarki. Poza tym charakteryzują się hydraulicznym napędem dzięki czemu maszyny posiadają możliwość wstecznego ruchu mobilnej szczęki.

Hydrauliczna nastawa szczeliny,  w modelach 5000, 7000,7000PLUS nastawa jest możliwa z pozycji pilota bezprzewodowego, w pozostałych modelach za pomocą dźwigni hydraulicznej.

Szczęki kruszące są łatwo obracalne co powoduje wydłużenie ich żywotności a tym samym dodatkowe oszczędności dla użytkownika tej maszyny.

Niezawodność i szybki dostęp do części zastępczych. Zdecydowana większość komponentów wytwarzana jest w fabryce lub dostarczana jest przez angielskich producentów.

 

rr-magazynFabryka kruszarek Red Rhino może pochwalić się swoim własnym zakładem składającym się z 2 hal produkcyjnych leżących w sumie na 25 000m2 powierzchni użytkowej. Hale uzbrojone są w gamę specjalistycznych urządzeń technicznych w tym w linię do numerycznego cięcia laserowego CNC, prasę krawędziową, spawalnię, pomieszczenie do śrutowania i lakierowania a także stanowisko kontroli technicznej do monitorowania jakości.

rr-magazyn2Oczywiście jak każdy renomowany producent Red Rhino posiada magazyn części zamiennych wyposażony zarówno w części szybkozużywające się tj. szczęki czy taśmy do przenośników jak również w części o dłuższej żywotności tak aby w przypadku awarii maksymalnie skrócić czas dostawy podzespołów do użytkownika.


Red Rhino jest także laureatem wielu nagród za innowacyjność oraz swój wkład na rzecz ochrony środowiska przez utylizację odpadów rozbiórkowych i budowlanych.

rr-nagrody

 

 

Kontakt Dział Handlowy:

 

Dominik  Widerski

+48 603 882 792

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Copyright © BH Ruda                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Polityka plików "cookies"