Widok na zbiornik wody z metalową siatką ochronną oraz taśmociągiem transportującym piasek w tle.

Urządzenia CDE do odzysku kamienia i żwiru z gruzu budowlanego i ziemi – nowy rodzaj recykling’u?

Urządzenia CDE do odzysku kamienia i żwiru

Urządzenia CDE do odzysku kamienia i żwiru z gruzu budowlanego i ziemi – nowy rodzaj recykling’u?

W okolicach Stuttgartu firm CDE uruchomiła projekt CANDY. Semimobilny zakład do recyklingu ziemi i gruzu budowlanego. Recykling od wielu lat jest istotnym sektorem rynku budowlanego u naszych zachodnich sąsiadów. Polska w tej dziedzinie jest jeszcze w przedszkolu ale wymogi Unii Europejskiej i w ślad za tym dofinansowania powoli zmieniają sposób myślenia i otwierają nowe możliwości zarobkowe dla wizjonerów i odważnych przedsiębiorców.

Poniższy film prezentuje ciąg technologiczny składający się ze wstępnego przesiewacza o R2500 do odsiewu nadgabarytów i wstępnej segregacji. Zanieczyszczony materiał transportowany jest następnie do semimobilnego zakładu M2500, gdzie następuje segregacja na mokro materiału i wypłukany piasek transportowany jest do hydrocyklonu w celu usunięcia frakcji poniżej 63um.

Pozostały materiał transportowany jest do płuczki mieczowej Aggmax eliminującej glinę i zanieczyszczenia organiczne z produktu końcowego. Wypłukany piasek wraca także do hydrocyklonu.

Zadaniem płuczki mieczowej jest także usunięcie śmieci i organiki z produktu końcowego. Brudna woda z M2500 oraz płuczki mieczowej idzie do kontenerowej wersji odszlamiacza a następnie wirówki doprowadzając do tego, że prawie 95% wody służącej do płukania materiału jest w obiegu zamkniętym! Oszczędność wody i redukcja miejsca potrzebnego na osadniki jest najbardziej innowacyjna na rynku!

Czyste frakcje 0-4, 4-8, 8-16 i 16-32 produkowane są z wydajnością ok. 150 t/h!

Projekt CANDY

Intencją firmy CDE przy współudziale lokalnych przedstawicieli jest rozpropagowanie innowacyjnych rozwiązań dofinansowanych przez nowy, Program Eco Innowacji UE. Naszym zadaniem jest zaprezentować nasze systemy płucząco-odsiewające na place budów, rozbiórek i segregacji odpadów poeksploatacyjnych do Europy kontynentalnej. Szczegółowe informacje na temat Programu Eco Innowacji można znaleźć na http://ec.europa.eu/environment/eco-innovation/

Program jest przygotowany do pomocy przy wprowadzeniu nowych technologii środowiskowych, które są obecnie zastosowane w 1 państwie członkowskim UE, ale jeszcze nie zostały szeroko wprowadzone w całej UE. Pierwsza część programu obejmuje wybranie odpowiedniego państwa członkowskiego UE, w którym naszym zdaniem istnieje potencjał na tego typu technologie. Na dzień dzisiejszy zidentyfikowano Niemcy jako najbardziej odpowiedni i najbardziej rozwijający się kraj w tej dziedzinie. Może za chwilę uda się wprowadzić ten projekt także w Polsce?

Nasze doświadczenie w budownictwie, rozbiórkach i recyklingu odpadów budowlanych.

CDE jest aktywne w tej branży od 10 lat w Wielkiej Brytanii. Obecnie pracuje 15 semimobilnych zakładów do utylizacji odpadów budowlanych na rynku brytyjskim. Systemy te wykorzystują nasze systemy płuczące do produkcji wysokiej wartości czystego, wypłukanego piasku, kruszywa z recyklingu i produktów, które mogą być wyprodukowane procesem kruszenia i przesiewania na sucho.

Nasz nowy system recyklingu dla odpadów budowlanych znajdujący się w Niemczech przetwarza materiał z różnych źródeł. Podczas tego projektu zapraszamy na dni otwarte. Zapraszamy klientów, organizacje przemysłowe, stowarzyszenia handlowe i inne podmioty działające w recyklingu materiałów budowlanych, porozbiórkowych, by naocznie się przekonać jak tego typu instalacja działa.

Zobacz również

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem firm: